Trzecie wcielenie Global Gaming Awards odbędzie się w Las Vegas w nieco ponad dwa tygodnie, a w poniedziałek, 26 września, w sali balowej Titian centrum Venetian Palazzo odbędzie się uroczysty obiad z wręczeniem nagród.

Składa się z wysokich rangą przedstawicieli branży hazardu kolegium niezależnych sędziów z 60 osób jest w trakcie głosowania na nagrody w 12 kategoriach, ich głosy powinny być liczone i sprawdzone zewnętrznym sędzią KPMG Gibraltar jak naprawić poker automat. Liczba nowych sędziów w tym roku są To Джинголи, dyrektor generalny i wiceprezes Konami Gaming, dyrektor generalny Playtech More Weiser i Władimir Doków, dyrektor EGT jak naprawić niedziałający slot pamięci ram. W tym roku dołączy do nich szereg weteranów Global Gaming Awards, w tym Jeff Freeman, prezydent i dyrektor generalny Amerykański gaming association, i dyrektor generalny BetClic Everest Group Isabelle Andres jak naprawić niedziałający slot pamięci ram.
Wśród kategorii, które otrzymają zwycięzcy,-operator Naziemny, Cyfrowy, operator, Program lojalnościowy dla klientów i Odpowiedzialny biznes sklep kasyno cours lafayette lyon. NYX Gaming Group jest wiodącym partnerem Global Gaming Awards w 2016 roku, a także pełniła tę rolę w 2014 i 2015 roku.
Sponsorami poszczególnych kategorii nagród są Scientific Games (Naziemne operator), NetEnt (Cyfrowy operator), American Gaming Systems (Program lojalnościowy), Betradar (Program cyfrowego zakupu), Agilysys (Dostawca Lądowej branży), BetConstruct (Innowacje w dziedzinie gier cyfrowych), Microgaming (Odpowiedzialny biznes) i IGT (Kierownik Ameryki Północnej). Uroczysty obiad z wręczeniem nagród poprzedzone targach Global Gaming Expo, największego wydarzenia w grze w kalendarzu Ameryki Północnej, gdyż w galerii i centrum kongresowe Sands..