On stał i patrzył, jak przemysł wzrosła z pierwotnej fazie do tego, czym jest teraz. Hastings w przeszłości był krytykowany; czytelnicy InfoPowa pamiętają incydent na dawnym pokerze z pełnym nachyleniu kilka lat temu, kiedy Хастингса, Briana Townsenda i Cole ' a Саута oskarżony o połączeniu do wymiany i analizy danych, zanim tag-team szwedzkiego specjalisty Viktora "Isildur1" Блома, zabierając go za kilka milionów dolarów – duża część z nich dostanie Хастингсу za jedną ekscytującą online sesję kółka do drzwi przesuwnych prysznic. Zarzuty polegają na tym, że Hastings wykorzystał wysokie oprocentowanie konta Pokerstars i Full Tilt, otwarte irlandzkim zawodnikiem Noelem Хейсом pod nazwami "Noel" i "Bankier" kółka do szklanych drzwi przesuwnych.
Kilku szanowanych graczy twierdzili, że Hastings grał na konto innego gracza i wykorzystał sztuczkę VPN (wirtualna sieć prywatna), aby grać w bezpośrednie naruszenie zasad Pokerstars kółka do drzwi przesuwnych werandy. To nie jest zbyt dobrze łączyła się z kilkoma plakatami, i odpowiedź Хастинга na początkowe opłaty pozostaje niejasne.

Wysokiej klasy profesjonalny gracz niewiele robi, aby rozwiać wątpliwości co do tego, że część blasku, być może, został usunięty z online i live-turnieje pokerowe, dwie bransoletki WSOP Briana Хастинга wygrał tę serię po oskarżeń na топовом pokerowym forum 2+2 wątpliwych zachowań w Internecie. Bryan Bailey zarządza Casinomeister od momentu jego uruchomienia w czerwcu 1998 roku kółka do drzwi przesuwnych szklarnie. Niestety, Hastings, najwyraźniej wymijająco odpowiedział na te zarzuty, mówiąc żądającym graczy i MEDIÓW, że nie będzie ani potwierdzić, ani obalić te tezy, a następnie opublikował długi post na forum, w którym próbował usunąć dyskusję na stycznej, aby porozmawiać o pozytywnym promocji pokera online, a nie ciągnąć go w błocie".