CAEG prezentuje dane statystyczne Rady Wisconsin w problematycznym hazardem, które wskazują na bezpośrednią korelację między rozszerzeniem gier hazardowych, w stanie i wzrostem liczby problemowych hazardu. Maestera o indyjskiej branży gier za 2016 rok, około 26 wniosków na udział w grach amerykańskich indian na ziemiach nabytych w zaufaniu, pozostają w toku; niektóre z nich pochodzą z 2005 roku. sloty cywilnego przedmiotu ktu s4. Уэлтом z instytutu Badawczego Uniwersytetu w Buffalo w аддикциям, w którym wskazuje się, że człowiek żyjący w odległości 10 km od kasyna, dwa razy częściej podatne na rozwój uzależnienia od hazardu, niż człowiek żyjący w 10 mil od niego tematyczne slots ktu s4 cse. A grupa Lac du Flambeau indian jeziora Superior Чиппева, która jest właścicielem i zarządza jednym bingo-salon i jednym kasynie w stanie, wiosną 2013 roku złożyła wniosek o kasyno odroczony na 50 milionów dolarów w Шеллсбурге, w stanie Wisconsin gniazdo ktu s3 mądre tematy.
W ostatnim czasie w Wisconsin rozszerzenie hazardu stało się przedmiotem dyskusji wśród obywateli i prawodawców texas holdem poker paid apk. Organizacja, która składa się z grupy zainteresowanych obywateli, liderów społecznych i pracodawców, działających przeciwko ekspansji hazardu w stanie, uważa, że choć wzrost liczby kasyn w stanie Wisconsin tworzy miejsca pracy; pracę w kasynie, wraz z kilkoma innymi stanowiskami pracy, nie są dobre dla społeczności i gospodarki, według rzecznika organizacji Lorrie Pickens texas holdem poker para kazanma.

Inne dane statystyczne, oznaczone, obejmują się, że około 333 000 mieszkańców stanu mają problemy z hazardem; z 1996 roku, liczba połączeń na całodobową linię telefoniczną pomoc w grach hazardowych z tym problemem wzrosła o 329 procent; i 46 967 dolarów-to średni dług abonentów. Jeśli BIA zatwierdzi wniosek, to idzie do biura gubernatora do ostatecznego zatwierdzenia, jak i w przypadku z wnioskiem Ho-Chunk Nation. CAEG twierdzi, że bliskość ma wartość, i powołuje się na badanie, publikujący Johnem W. CAEG chciałabym temu zapobiec, i na konferencji w ratuszu organizacja próbuje dążyć do tego, aby jej argumenty zostały wysłuchane prawodawcami texas holdem poker point system.