Holandia, jak twierdzi, znajdują się na początkowym etapie pozwolenia trybu online hazardu z lokalnej licencji.5 lutego senat Holandii omówi projekt Ustawy o usuniętych gry, który został zatwierdzony w dolnej izbie organu ustawodawczego w 2016 roku. Adwokat Pepin le Heh, który reprezentował interesy około 100 graczy w tej sprawie, poinformował holenderskim MEDIOM, że niektóre z "dużych chłopców", którzy znaleźli się w tej sprawie, traktowali osobiste zobowiązanie podatkowe w wysokości ponad 500 tys niezależne sterowanie dla hazardu Australii Południowej. Pod warunkiem, że debata odbędą się dobrze, senat może głosować w sprawie ustawy 12 lutego. Gracze w pokera online w Holandii wolne — przynajmniej w tej chwili-po tym, jak sąd uznał, że ich wygrane nie podlegają lokalnym opodatkowaniu. Zgodnie z przepisami Unii europejskiej, wygrane w grach hazardowych, uzyskanych w państwach członkowskich UNII europejskiej, są zwolnione od opodatkowania, ale Belastingdienst twierdził, że spółka dominująca PokerStars Rational Group z siedzibą na wyspie Man, który znajduje się poza UE wymienna trójnik frez.
Rozważywszy pytania o to, gdzie przechowywane były pieniądze holenderskich graczy, i o lokalizacji generatora liczb losowych, który rozdawał karty graczom, sąd w Den Bosch doszedł do wniosku, że licencjonowany na Malcie firma Rational Gaming Europe Limited "powinny być traktowane jako właściciel hazardu online gry, proponowanej przez PokerStars.eu" i w ten sposób Беластингдиенст miał бупкису indesit wasmachine van gniazdo halen. Prawnicy urzędu skarbowego, jak poinformowano, studiują rozporządzenie, które będzie wymagało od Belastingdienst zapłacić miliony euro jako zwrot graczy, którzy już płacili swoje rachunki podatkowe.
Sprawa, która liczy sobie wiele lat, zaczęło się od tego, że Belastingdienst oświadczył, że holenderscy gracze musieli zapłacić 29% podatku od swoich wygranych na PokerStars darmowe monety do szczeliny infinity. U Belastingdienst, która również została zobowiązana zapłacić koszty sądowe w wysokości 4233 euro, istnieje sześć tygodni, aby zdecydować, czy należy odwołać się od decyzji w sądzie Holandii.